Loading...
Kosmetyki

Jak pielęgnować cerę tłustą?

cera tłusta

Kiedy skóra na Twojej twarzy jest gruba, mocno błyszczy się w okolicach nosa, brody i czoła, a ponadto można zaobserwować na niej duże pory, to oznacza, że posiadasz typ cery tłustej. W niniejszym tekście przedstawimy kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie Ci dokonywać codziennej pielęgnacji Twojej cery.

Tłusta skóra – na czym polega problem?

Problem związany z nadmiernym wydzielaniem sebum (łoju skórnego) najczęściej dotyka osoby znajdujące się w wieku dojrzewania oraz przed trzydziestym rokiem życia. Oprócz charakterystycznych cech, takich jak wspomniane błyszczenie i rozszerzanie się porów, cerze tłustej zazwyczaj towarzyszą zmiany zapalne skóry w postaci wyprysków zawierających łój. Dlatego też, tak ważne jest, aby w odpowiedni sposób podejść do problemu pielęgnacji cery tłustej.

Tłusta skóra – jakich błędów nie popełniać?

Z pewnością należy zapomnieć o stosowaniu wszelkiego rodzaju toników zawierających w swoim składzie alkohol. Nie osuszaj cery (starym sposobem) używając mydła. Stosowanie nadmiernej ilości pudru i podkładu doprowadzi tylko do zatkania porów, a w efekcie do powstania większej ilości wyprysków. Nie wyciskaj zaskórniaków i nie opalaj się nadmiernie.

Tłusta skóra – czy dieta ma znaczenie?

Oczywiście składniki naszej diety również odbijają się na wyglądzie naszej skóry. Jeśli chcesz pomóc sobie w walce z problemem tłustej cery to wyeliminuj ze swojego jadłospisu dania zawierające ostre przyprawy, smażone w głębokim tłuszczu, zawierające duże ilości cukru oraz soli. Czynnikiem wpływającym na poprawienie jakości skóry jest również rezygnacja z wszelkiego rodzaju używek.

Tłusta skóra – jak pielęgnować?

Jaki krem do skóry trądzikowej? Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy przy pomocy delikatnych toników lub przegotowanej wody, zarówno rano, jak i wieczorem. W ciągu dnia w celu zniwelowania oznak przetłuszczania się skóry możesz skorzystać z bibułek matujących. Po powrocie z pracy zmyj makijaż i nałóż na twarz specjalne serum o właściwościach łagodzących, blokujących nadmierne wydzielanie sebum. Jednym z polecanych produktów jest krem Sevolium, który zawiera w sobie naturalne składniki łagodzące objawy dotykającego Cię problemu. Zobacz, jak wybierać maść http://www.zaczerwienienieskory.pl/jak-wybrac-najlepszy-krem-na-tradzik/

Pamiętaj jednak, że podstawą osiągnięcia sukcesu jest systematyczne i rzetelne stosowanie się do wszystkich wyżej wymienionych wskazówek. Dodatkowo możesz również skonsultować się z lekarzem dermatologiem i zapytać go o inne sposoby, które pomogą Ci w walce z tłustą skórą.

5 komentarzy
 1. Ula

  ja sobie tak radzę – odstawiłam cukier no i już była poprawa
  potem kupiłam sevolium
  teraz jeszcze 3 razy w tygodniu robię maseczkę
  i dobrze oczyszczam i nawilżam twarz

 2. Klaudia

  „Z pewnością należy zapomnieć o stosowaniu wszelkiego rodzaju toników zawierających w swoim składzie alkohol. Nie osuszaj cery (starym sposobem) używając mydła. Stosowanie nadmiernej ilości pudru i podkładu doprowadzi tylko do zatkania porów, a w efekcie do powstania większej ilości wyprysków. Nie wyciskaj zaskórniaków i nie opalaj się nadmiernie.”

  W sumie to takie oczywiste, ale jak ciężko jest się do tego stosować.

 3. Lisica

  Ja zrezygnowałam z używek i moje ciało (w tym oczywiście skóra) bardzo mi podziękowało. Kondycja i samopoczucie coraz lepsze i przede wszystkim wychodzę z depresji w której tkwiłam od początku pojawienia się pierwszych oznak trądziku różowatego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.