Trądzik różowatyJakie dermokosmetyki na trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to choroba skórna, która dotyka głównie osób dorosłych, po ukończeniu dwudziestego roku życia. Cierpią na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Często ciężko walczy się z trądzikiem różowatym, ponieważ w odróżnieniu od tego młodzieńczego, ma on wiele swoich przyczyn. U każdego pacjenta zmiany skórne mogą być spowodowane innym czynnikiem. Zawsze konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty dermatologa i prawidłowa diagnoza, ponieważ można stosować różnego rodzaju metody leczenia trądziku różowatego.

Dermokosmetyki na trądzik różowaty

Okazuje się, że osoby cierpiące na tę przypadłość, muszą stosować odpowiednie dla swojej skóry dermokosmetyki na trądzik różowaty. Można je bez problemu znaleźć w każdej aptece. Wiele firm specjalizuje się obecnie w naturalnych kosmetykach, które są odpowiednie dla cery naczyniowej z trądzikiem.

Czym powinny się one charakteryzować?

  • przede wszystkim, najważniejsze jest, aby nie zawierały substancji zapachowych, olejków eterycznych, ani substancji barwiących,
  • najczęściej działają one silnie drażniąco na skórę,
  • poleca się również takie bez parabenów oraz konserwantów,
  • kremy powinny zawierać spory filtr UV, ponieważ promieniowanie jest dla skóry niewskazane,
  • im mniej składników znajduje się w kosmetykach, tym lepiej dla skóry z trądzikiem różowatym.

Odpowiednia pielęgnacja skóry przy użyciu dobrych kosmetyków z linii dermatologicznych to podstawa przy trądziku różowatym. Należy używać kremu przynajmniej dwa razy dziennie, po oczyszczeniu twarzy. Najlepiej do tego celu stosować również dermokosmetyki na trądzik różowaty Acnerose. Mogą być to żele lub mleczka. Koniecznie należy myć twarz chłodną wodą. Ta gorąca może bowiem powodować poszerzanie się naczyń krwionośnych i występowanie zaczerwienienia oraz pajączków. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o Acnerose czytaj tutaj.

Dobrze, aby kosmetyki do cery trądzikowej były lekkie i nietłuste. Cera ta ma bowiem często spore problemy z łojotokiem. Warto inwestować w takie z witaminą E oraz allantoiną. Krem powinien zabezpieczać skórę, ale mimo to nie wolno jej narażać na działanie wiatru, ani mrozu. Najlepiej unikać takich warunków, lub osłaniać twarz szalem.

Same dermokosmetyki nie są w stanie wyleczyć skóry z trądziku różowatego. Mogą one jednak w znaczący sposób koić objawy trądziku i łagodzić brzydkie zmiany. U wielu osób następuje rozjaśnienie się skóry przynajmniej na kilka godzin po zastosowaniu kremu. Oczywiście, najlepiej wybierać kosmetyki zalecone przez lekarza. Wcale nie muszą być one drogie, ponieważ podstawowy krem spełniający wszystkie kryteria kosztuje już nawet dwadzieścia złotych. Jeżeli konkretna linia kosmetyczna sprawdza się u danego pacjenta, lepiej nie eksperymentować i nie zmieniać jej na inną. Często jeden składnik może bowiem wywoływać spore podrażnienia i wykwity na skórze.

Poza samymi kosmetykami, można również naturalnie pielęgnować skórę w warunkach domowych. Idealne rezultaty przynosi domowa maseczka z płatków owsianych i wody lub masowanie twarzy wacikiem nasączonym naparem z zielonej herbaty lub z ziela kopytnika. Są to metody niedrogie i często przynoszące naprawdę dobre skutki pacjentom borykającym się z problemem trądziku różowatego. Oczywiście, warto przestrzegać też zaleceń lekarza co do diety. Często samo odkwaszenie organizmu przy pomocy codziennej diety i unikanie ostrych przypraw oraz alkoholu daje również wymierne skutki. Taka dieta korzystnie wpływa również na funkcjonowanie całego organizmu.