Loading...
Kosmetyki

Jak pielęgnować cerę tłustą?

cera tłusta

Kiedy skóra na Twojej twarzy jest gruba, mocno błyszczy się w okolicach nosa, brody i czoła, a ponadto można zaobserwować na niej duże pory, to oznacza, że posiadasz typ cery tłustej. W niniejszym tekście przedstawimy kilka wskazówek, dzięki którym łatwiej będzie Ci dokonywać codziennej pielęgnacji Twojej cery.

Tłusta skóra – na czym polega problem?

Problem związany z nadmiernym wydzielaniem sebum (łoju skórnego) najczęściej dotyka osoby znajdujące się w wieku dojrzewania oraz przed trzydziestym rokiem życia. Oprócz charakterystycznych cech, takich jak wspomniane błyszczenie i rozszerzanie się porów, cerze tłustej zazwyczaj towarzyszą zmiany zapalne skóry w postaci wyprysków zawierających łój. Dlatego też, tak ważne jest, aby w odpowiedni sposób podejść do problemu pielęgnacji cery tłustej.

Tłusta skóra – jakich błędów nie popełniać?

Z pewnością należy zapomnieć o stosowaniu wszelkiego rodzaju toników zawierających w swoim składzie alkohol. Nie osuszaj cery (starym sposobem) używając mydła. Stosowanie nadmiernej ilości pudru i podkładu doprowadzi tylko do zatkania porów, a w efekcie do powstania większej ilości wyprysków. Nie wyciskaj zaskórniaków i nie opalaj się nadmiernie.

Tłusta skóra – czy dieta ma znaczenie?

Oczywiście składniki naszej diety również odbijają się na wyglądzie naszej skóry. Jeśli chcesz pomóc sobie w walce z problemem tłustej cery to wyeliminuj ze swojego jadłospisu dania zawierające ostre przyprawy, smażone w głębokim tłuszczu, zawierające duże ilości cukru oraz soli. Czynnikiem wpływającym na poprawienie jakości skóry jest również rezygnacja z wszelkiego rodzaju używek.

Tłusta skóra – jak pielęgnować?

Jaki krem do skóry trądzikowej? Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy przy pomocy delikatnych toników lub przegotowanej wody, zarówno rano, jak i wieczorem. W ciągu dnia w celu zniwelowania oznak przetłuszczania się skóry możesz skorzystać z bibułek matujących. Po powrocie z pracy zmyj makijaż i nałóż na twarz specjalne serum o właściwościach łagodzących, blokujących nadmierne wydzielanie sebum. Jednym z polecanych produktów jest krem Sevolium, który zawiera w sobie naturalne składniki łagodzące objawy dotykającego Cię problemu. Zobacz, jak wybierać maść http://www.zaczerwienienieskory.pl/jak-wybrac-najlepszy-krem-na-tradzik/

Pamiętaj jednak, że podstawą osiągnięcia sukcesu jest systematyczne i rzetelne stosowanie się do wszystkich wyżej wymienionych wskazówek. Dodatkowo możesz również skonsultować się z lekarzem dermatologiem i zapytać go o inne sposoby, które pomogą Ci w walce z tłustą skórą.

Bibliografia

1. Spoendlin J., Voegel J.J., Jick S.S., Meier C.R., Risk of rosacea in patients with diabetes using insulin or oral antidiabetic drugs, 2013
2. Orzechowska A., Talarowska M., Wysokiński A., Gruszczyński W., Zboralski K., Wybrane czynniki psychologiczne w łuszczycy i trądziku różowatym, 2009
3. Powell F.C., Rosacea and the pilosebaceous follicle, 2014

5 comments
 1. Ula

  ja sobie tak radzę – odstawiłam cukier no i już była poprawa
  potem kupiłam sevolium
  teraz jeszcze 3 razy w tygodniu robię maseczkę
  i dobrze oczyszczam i nawilżam twarz

 2. Klaudia

  „Z pewnością należy zapomnieć o stosowaniu wszelkiego rodzaju toników zawierających w swoim składzie alkohol. Nie osuszaj cery (starym sposobem) używając mydła. Stosowanie nadmiernej ilości pudru i podkładu doprowadzi tylko do zatkania porów, a w efekcie do powstania większej ilości wyprysków. Nie wyciskaj zaskórniaków i nie opalaj się nadmiernie.”

  W sumie to takie oczywiste, ale jak ciężko jest się do tego stosować.

 3. Lisica

  Ja zrezygnowałam z używek i moje ciało (w tym oczywiście skóra) bardzo mi podziękowało. Kondycja i samopoczucie coraz lepsze i przede wszystkim wychodzę z depresji w której tkwiłam od początku pojawienia się pierwszych oznak trądziku różowatego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code