Trądzik różowatyJaka maść na trądzik różowaty?

kobieta w lustrze - tradzik-rozowaty.info.pl

Osoby dotknięte problemem trądziku różowatego, bardzo często nie potrafią samodzielnie sobie z nim poradzić. Jest to przykra dolegliwość, ponieważ u każdego przebiega ona w inny sposób i często ciężko jest znaleźć odpowiednią metodę leczenia. Ponadto wiele kosmetyków opisywane jako przeznaczone do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym, wcale nie nadaje się do skóry z tym problemem. Najlepiej jest oczywiście udać się do lekarza dermatologa, który powinien wskazać odpowiednią terapię. Zanim jednak lekarz zdecyduje się na włączenie silnych leków, często zaleca stosowanie łagodnych środków dostępnych bez recepty. Przykładem jest chociażby linia kosmetyków Acnerose. Są one całkowicie naturalne i bardzo łagodne dla skóry. Jednocześnie zawierają składniki aktywne walczące z trądzikiem różowatym.

Lekarze stosują różnego rodzaju leczenie w przypadku trądziku różowatego:

  • najczęściej jest to po prostu maść na trądzik różowaty z antybiotykiem,
  • stosuje się również antybiotyki doustne,
  • często konieczna jest zmiana diety na odkwaszającą organizm oraz odstawienie alkoholu oraz tytoniu,
  • niekiedy lekarz zaleca również terapię hormonalną, jeżeli jest taka konieczność.

Co powinna zawierać maść na trądzik różowaty?

Takie maści przepisuje lekarz na receptę, ponieważ zawierają one w swoim składzie antybiotyki. Najczęściej stosowanym jest metronidazol, który odnosi po prostu najlepsze skutki w walce z trądzikiem różowatym. Często znaczną poprawę widać już po tygodniu stosowania preparatu. W składzie maści często znajdują się również związki siarki, które wpływają regulująco na wypryski ropne, jak również witamina E. Wszystko to zależy od rodzaju maści zaleconej przez lekarza dermatologa.

Należy pamiętać o tym, że maść na trądzik różowaty nie jest lekiem, który można stosować w dowolny sposób. Powinno się to robić zgodnie z zaleceniami lekarza, który wypisał na nią receptę. Antybiotykoterapii nie wolno stosować dłużej niż przez okres dwóch tygodni, ponieważ nawet podawana miejscowo wyjaławia organizm i pozbawia go flory bakteryjnej. Koniecznie należy więc razem z maścią przyjmować probiotyki, aby zapobiec utracie flory bakteryjnej w jelitach.

Wiele osób przyznaje, że dopiero po zastosowaniu maści z dodatkiem antybiotyku, najczęściej właśnie metronidazolu, pojawiły się wyraźne efekty terapii. Oczywiście, najlepiej jest połączyć taką maść z dobrymi kosmetykami z serii dermatologicznej oraz z odpowiednią dietą. Styl życia ma bowiem ogromny wpływ właśnie na trądzik różowaty. Wielu lekarzy stosuje więc terapię ogólną, poza maścią, której nie wolno przecież stosować przez długi okres czasu.

Jeżeli takie metody nie pomagają, niekiedy pacjentom pozostaje jedynie laserowe leczenie trądziku różowatego lub operacja chirurgiczna. Należy jednak wypróbować dostępne metody nieinwazyjne, zanim lekarz podejmie taką decyzję. Najczęściej udaje się wygrać walkę z trądzikiem po kilku miesiącach, jeżeli tylko pacjent faktycznie stosuje się do zaleceń swojego lekarza. Trzeba jednak przygotować się, że choroba może mieć swój nawrót, ponieważ choruje się na nią nawet przez całe dorosłe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.